19. ročník mezinárodního turnaje v zápase - Memoriál  Volrába 2017

Turnaj se konal ve dnech 22.9.2017 – 23.9.2017 v Hradci Králové v hale TJ Sokol Hradec Králové. Soutěž byla organizována Východočeskou oblastní komisí svazu zápasu ve spolupráci se Svazem zápasu ČR, odd. TJ Sokol Hradec Králové a odd. TJ Slavia Hradec Králové. Jako každý rok se turnaj uskutečnil za významné podpory KÚ Královéhradeckého kraje.
Turnaje se celkem zúčastnilo 89 závodníků ze 14 oddílů, z toho bylo 7 oddílů ze zahraničí a 7 z České republiky. Díky hojné návštěvě borců ze zahraničí byl turnaj na vysoké sportovní úrovni. Zároveň turnaj shlédlo i poměrně hodně diváků z řad doprovodu, rodičů nebo náhodných diváků. Celý turnaj byl dobře organizačně zabezpečen a kladně hodnocen všemi účastníky.

VÝSLEDKY  NAŠICH BORCŮ

____________________________________________________________________________________

Mezinárodní turnaj v zápase - Memoriál  Volrába 2016

Turnaj byl pořádán Východočeským oblastním svazem zápasu a oddílem zápasu TJ Sokol Hradec Králové ve sportovní hale TJ Sokol Hradec Králové 1. 10. 2016 ve spolupráci s oddílem zápasu TJ Slavia Hradec Králové. Stejně jako v minulých letech byl turnaj zajištěn po stránce jak organizační tak i sportovní i díky přítomnosti tradičních oddílů z Čech, Slovenska, Polska Norska a Německa. Všichni pozvaní obdrželi v předstihu pozvání a propozice turnaje. Soutěž byla stejně jako v minulých letech podpořena po finanční stránce Krajským úřadem Královéhradeckého kraje, což bylo uvedeno na plakátech i v tisku. Podpora Královéhradeckého kraje byla zdůrazněna při slavnostním zahájení turnaje. Akce byla zajištěna i pořadatelsky pomocnými funkcemi včetně zdravotní služby. Na dodržování pravidel a řízení jednotlivých utkání se podílelo celkem 7 rozhodčích. Během akce nedošlo ke zranění. Pro zahraniční účastníky bylo zajištěno ubytování i stravování. Turnaj měl hladký průběh, škoda neúčasti některých pozvaných, jak zahraničních účastníků tak i domácích. Bohužel termín pořádání turnaje se kryl s akcemi, kterým daly některé oddíly přednost. Pro vítěze jednotlivých kategorií byly připraveny medaile, diplomy a poháry. Nedostatkem turnaje byla právě neúčast českých zápasníků z tradičních oddílů, kteří měli možnost bojovat se zahraničními účastníky a získávat další zkušenosti. I tak došlo k naplnění cíle díky účasti kvalitních zahraničních sportovců, kdy si čeští borci mohli poměřit síly na mezinárodní úrovni a podpořila se propagace zápasnického sportu. Organizátoři se jako každý rok snažili zajistit kvalitní a hojnou účast závodníků z Čech i ze zahraničí. Celkem se turnaje zúčastnilo 53 závodníků + doprovod (trenéři, rodiče a ostat. funkcionáři). Turnaj se tradičně těšil divácké účasti i díky atraktivnosti zápasnického sportu na mezinárodní úrovni. TJ Sokol Hradec Králové obsadil čtyři druhá místa a jedno třetí místo, což je pěkný výsledek. Družstvo TJ Sokol Hradec Králové obsadilo celkové 2. místo. Turnaje se zúčastnilo 10 družstev. Turnaj byl zařazený do akcí Svazu zápasu ČR a patří mezi významné sportovní mezinárodní akce.